Tromborg Young Mood Purifying Cleansing Gel - 50 ml

Tromborg Purifying Cleansing Gel är en skonsam, vegansk rengöringsgel från Young Mood-serien för oren och känslig hud
Tromborg Purifying Cleansing Gel från Young Mood-serien är en skonsam och effektiv rengöringsgel utan tillsatt parfym. Den är framtagen för ung hud som är känslig för orenheter och överflödigt fett. Den avlägsnar smuts, smink och slaggprodukter samtidigt som porerna rengörs på djupet. Med lugnande aminosyror, hyaluronsyra och organiska växtextrakt bibehålls hudens naturliga fukt och balans.
Tromborg Purifying Cleansing Gel reducerar irritation och stödjer hudens barriärfunktion. Den är inte uttorkande och förbereder huden för efterföljande hudvårdsprodukter. Perfekt som ett första steg i en daglig rutin där du vill ha en ren, klar och balanserad hud.
Egenskaper
- Parfymfri och lämplig för känslig hud
- Rengör porerna effektivt utan att torka ut
- Minskar orenheter och överflödig olja
- Innehåller lugnande växtextrakt
- Från Tromborgs serie Young Mood
- Vegansk formula
Användning
Massera in i fuktig hud och skölj av med ljummet vatten. Använd morgon och kväll.
Innehåll: 50 ml
Produktens ingredienslista, näringsinnehåll och förpackning kan förändras med tiden. Vi uppdaterar hemsidan regelbundet, men kontrollera alltid förpackningen på den köpta produkten.