1
1

Urtegaarden

Massageolja Eukalyptus eko - 100 ml

Varunummer: 18047

Urtegaarden Massageolja Eukalyptus eko kan användas för att ge en uppfriskande massage. Dessutom har den en underbar doft.

Urtegaardens Eukalyptus eko massageolja har en stimulerande och bra glideffekt. Oljan blir inte fet efter massagen.
Den består av en blandning av kallpressad, ekologisk tistelolja, kallpressad, ekologisk aprikoskärnolja, vitamin E och eterisk olja av eukalyptus och ekologisk apelsin, den har en härlig, upplyftande doft. 99% av ingredienserna är ekologiska.

Lämplig för alla hudtyper

Innehåll: 100 ml

Innehåll:

‎ 100 ml

Ingredienser::

Carthamus Tinctorius Fröolja , Prunus Armeniaca Kernel Oil, Tocopherol, Parfym, Eucalyptus Species Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil*, Glycine Soja Oil, Limonen, Linalool, Citral

Är det angivet en * vid en ingrediens är den 100% ekologisk

Allergener:

Limonen, Linalool, Citral

Produktens ingredienslista, näringsinnehåll och förpackning kan förändras med tiden. Vi uppdaterar hemsidan regelbundet, men kontrollera alltid förpackningen på den köpta produkten.

Ingår i kategorierna

Du kanske också är intresserad av

Rekommenderade produkter

Recensioner

Fri frakt över 499 kr

med DHL

30 dagars returrätt

30 dagars retur- och ångerrätt från den dag du mottager varan

Medlemsbonus

Du får bonus på dina köp hos oss

Kundservice

Kontakta oss på tfn: 08 - 403 001 90 eller på e-post: info@med24.se

Spara ännu mer på alla dina sunda inköp!

Prenumerera på vårt nyhetsbrev. Genom att registrera dig samtycker du till att vi får skicka information om rabattkoder, erbjudanden och nyheter relaterade till vårt sortiment via e-post. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke. Vi behandlar dina uppgifter i enlighet med vår personuppgiftspolicy.