Philips
Avent Napp Ultra Start 0-2 mån. - grön, blå - 2 st
Philips Avent Ultra Start 0-2 mån. nappar i grönt och blått är mjuka och nyföddvänliga
Philips Avent Ultra Start 0-2 mån. nappar i grönt och blått är speciellt utformade för nyfödda och passar perfekt i barnets mun under de första månaderna. De är lätta och har en flexibel, mjuk silikonsugdel som känns behaglig för barnet. Skölden är tillverkad av 80% växtbaserat material och utformad med luftkanaler för att huden ska kunna andas. Detta gör dem idealiska för daglig användning från födseln upp till 2 månader.
Philips Avent nappar finns i en förpackning med två färger: grönt och blått De är BPA-fria och testade för säkerhet. Sterilisera napparna genom att koka dem i 5 minuter innan de används första gången. Rengör dem sedan dagligen i varmt vatten med mild tvål eller i en steriliseringsmaskin.
Egenskaper
- För nyfödda 0-2 månader
- Mjuk och flexibel napp i silikon
- Sköld tillverkad av 80% växtbaserat material
- Två färger: grönt och blått
- BPA-fri och säkerhetsgodkänd
Användning
Sterilisera napparna i 5 minuter före första användning. Rengör dagligen med varmt vatten och mild tvål eller använd en sterilisator.
Innehåll: 2 st
Innehåll:
2 st