Bluetens Elektroder S12 til Classic 2 - 12 st

Bluetens elektroder S12 för Classic 2 är återanvändbara elektroder för Tens Classic 2
Bluetens elektroder S12 är avsedda att användas med Bluetens Classic 2 för effektiv och exakt stimulering. Elektroderna är små och flexibla, vilket gör dem idealiska för riktad behandling av mindre muskelgrupper. De fäster bra på huden och är lätta att placera korrekt. Varje elektrod kan användas flera gånger och ger konsekvent kvalitet vid varje användning.
Bluetens S12-elektroder är lätta att sätta på och ta av utan att tappa fästförmågan och är utformade för lång livslängd. De är praktiska för både daglig och tillfällig användning och fungerar som ett pålitligt tillbehör till din Bluetens-enhet. Förpackningen innehåller 12 elektroder, redo att användas omedelbart.
Egenskaper
- Kompatibel med Bluetens Classic 2
- Återanvändbar för flera sessioner
- Lätt att placera och ta bort
- Ger effektiv muskelstimulering
- Slitstark och långlivad
Användning
Applicera elektroderna på det önskade området och anslut dem till Bluetens Classic 2 för muskelterapi.
Innehåll: 12 st
Produktens ingredienslista, näringsinnehåll och förpackning kan förändras med tiden. Vi uppdaterar hemsidan regelbundet, men kontrollera alltid förpackningen på den köpta produkten.