Nuxe
Very Rose Soothing Cleansing Micellar Water - 750 ml
Nuxe Very Rose Soothing Cleansing Micellar Water är ett lugnande rengöringsvatten med rosextrakt
Nuxe Very Rose Soothing Cleansing Micellar Water är ett micellärt vatten med rosextrakt som skonsamt avlägsnar makeup från ansikte och ögon. Formulan är framtagen för alla hudtyper och består till 99% av ingredienser av naturligt ursprung. Den fräscha formulan avlägsnar effektivt smink och rengör ansiktet, och lämnar huden mjuk, återfuktad och lugnad.
Den delikata doften av ros och den fräscha, icke-klibbiga konsistensen ger komfort och en omedelbar känsla av välbefinnande. Här i en praktisk flaska på 750 ml.
Egenskaper
- Micellärt vatten som avlägsnar smink från ansikte och ögon
- Innehåller rosextrakt och 99% naturliga ingredienser
- Lämnar huden mjuk, återfuktad och lugnad
- Icke klibbig och fräsch konsistens
- Stor flaska på 750 ml för daglig användning
Användning
Fukta en bomullsrondell med Nuxe Very Rose Soothing Cleansing Micellar Water och rengör försiktigt ansikte och ögon. Upprepa tills bomullsrondellen är ren. Sköljning är inte nödvändigt.
Innehåll:
750 ml
Produktens ingredienslista, näringsinnehåll och förpackning kan förändras med tiden. Vi uppdaterar hemsidan regelbundet, men kontrollera alltid förpackningen på den köpta produkten.
Manufacturer : Laboratoire Nuxe - 127 rue d’Aguesseau - 92100 Boulogne-Billancourt - France
Postal address : Laboratoire Nuxe - 127 rue d’Aguesseau - 92100 Boulogne-Billancourt - France
Electronic address mail : Consumers@nuxe.com