1
1

Sibel

Spray Red Fluo - 125 ml

Varunummer: 120491

Sibel Spray Red Fluo är en tillfällig spray-in-hårfärg med intensivt rött pigment

Sibel Fluo Color Spray Red är en tillfällig hårfärg som ger håret en ljus och intensivt röd färg. Sprayen är perfekt för festliga tillfällen och kreativa looks. Den sprayas direkt i håret från ett avstånd på ca 20-25 cm och täcker effektivt den naturliga hårfärgen. Färgen tvättas lätt ur med vanligt schampo och är därför perfekt för tillfällig användning. Sibel Fluo Color Spray Red gör det enkelt att experimentera med färg utan att den blir permanent. Den kan användas i både långt och kort hår och torkar snabbt efter applicering.

Obs! Produkten rekommenderas inte för ljust eller blekt hår eftersom färgen kan sätta sig. Testa alltid på en liten hårslinga först.

Egenskaper

  • Temporär hårfärg
  • Ger en intensivt röd färg
  • Tvätta ur med schampo
  • Enkel applicering med spray
  • Lämplig för fester och maskerad
  • Kan användas av både barn och vuxna

Användning

Spraya jämnt i torrt hår från ett avstånd på 20-25 cm. Undvik användning i ljust eller blekt hår. Tvätta ur med schampo.


Innehåll: 125 ml

Innehåll:

125 ml

Ingredienser:

Butane, Alcohol Denat., Isobutane, Propane, Polyvinylcaprolactam, Triethoxycaprylylsilane, Parfym, CI 16035, CI 77491

Ingår i kategorierna

Du kanske också är intresserad av

Rekommenderade produkter

Recensioner

0
Baserat på 0 recensioner
5
4
3
2
1
0
0
0
0
0

Fri frakt över 499 kr

med DHL

30 dagars returrätt

30 dagars retur- och ångerrätt från den dag du mottager varan

Medlemsbonus

Du får bonus på dina köp hos oss

Kundservice

Kontakta oss på tfn: 08 - 403 001 90 eller på e-post: info@med24.se

Spara ännu mer på alla dina sunda inköp!

Prenumerera på vårt nyhetsbrev. Genom att registrera dig samtycker du till att vi får skicka information om rabattkoder, erbjudanden och nyheter relaterade till vårt sortiment via e-post. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke. Vi behandlar dina uppgifter i enlighet med vår personuppgiftspolicy.