Depend
Cosmetic O2 Whispers of Wonderland - A828 - 5 ml
Depend O2 Whispers of Wonderland A828 är ett hållbart minilack med en skonsam formula
Depend O2 Whispers of Wonderland A828 har en syrepermeabel formula som gör lacket mer skonsamt mot naglarna. Borsten är utformad för enkel och exakt applicering och du kan enkelt läsa av täckningen via symbolen på förpackningen. Lacket torkar snabbt och passar både som bas- och topplack. Sortimentet uppdateras kontinuerligt med nya nyanser i linje med säsongens färger.
Depend O2 Whispers of Wonderland A828 är ett bra val för dig som vill ha ett vackert och hållbart resultat i ett kompakt och resvänligt format. Den är idealisk för både vardag och fest och gör det möjligt att skapa en enhetlig look med bara några få lager. Färgen är en täckande, frisk korallfärg med en varm underton som ger naglarna en energisk och somrig look.
Egenskaper
- Semi-täckande formula
- Easy release-pensel för enkel applicering
- Syregenomsläpplig teknik
- Kompakt flaska
- Färg: A828 - varm korall
Användning
Applicera 1-2 lager beroende på önskad täckning. Använd bas- och topplack för bättre hållbarhet.
Innehåll: 5 ml
Innehåll:
5 ml
Butyl Acetate, Etylacetat, Nitrocellulosa, Adipic Acid/Neopentyl Glycol/Trimellitic Anhydride Copolymer, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropylalkohol, Ci 77891, Stearalkonium Bentonite, Acrylater-copolymer, Sucrose Acetate Isobutyrate, CI 19140, CI 15850, N-Butyl Alcohol, Etocrylene, Silica, Diacetone Alcohol, Fosforsyra, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Trimethylpentanediyl Dibenzoate, CI 77499, CI 77510
