Philip B Scalp Massager

1
Se alla produkter från Philip B
Varunummer: 63365

Philip B Scalp Massager stimulerar hårbotten för friskare hår

Philip B Scalp Massager är tillverkad av silikon och är idealisk för användning vid schamponering med små cirkulära rörelser för att främja en frisk hårbotten och ett friskt hår. Det ergonomiska handtaget ger ett bekvämt grepp och de mjuka avsmalnande silikonspetsarna garanterar komfort under användningen.

Applicera ditt favoritschampo, hårbottenskrubb eller olja på de konvexa spetsarna på Scalp Massager. Tryck försiktigt spetsarna mot hårbotten och massera med små cirkelrörelser och ett försiktigt tryck. Undvik stora cirkulära rörelser för att förhindra filtrering av håret. Upprepa över hela hårbotten efter behov. Skölj av den i kallt vatten och låt den torka efter varje användning. Den kan användas i vått eller torrt hår, med eller utan produkt.

Egenskaper:

  • Behaglig stimulering av hårbotten
  • Tillverkad av mjuk silikon för skonsam massage
  • Lätt att rengöra och underhålla
  • Ergonomiskt utformat handtag för bekvämt grepp
  • Lämplig för användning med eller utan hårprodukt

Innehåll: 1 st

Se alla produkter från Philip B
Varunummer: 63365

Du kanske också är intresserad av

Rekommenderade produkter

Recensioner

Fri frakt över 499 kr
med DHL
30 dagars returrätt
30 dagars retur- och ångerrätt från den dag du mottager varan
Medlemsbonus
Du får bonus på dina köp hos oss
Kundservice
Kontakta oss på tfn: 08 - 403 001 90 eller på e-post: info@med24.se

Spara ännu mer på alla dina sunda inköp!

Prenumerera på vårt nyhetsbrev. Genom att registrera dig samtycker du till att vi får skicka information om rabattkoder, erbjudanden och nyheter relaterade till vårt sortiment via e-post. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke. Vi behandlar dina uppgifter i enlighet med vår personuppgiftspolicy.