Nailura Gel Polish 362 - Silver White Sparkle är ett gelpolish med en slät och vacker finish för hållbara och välskötta naglar
Nailura Gel Polish 362 - Silver White Sparkle är ett UV/LED-härdbart gelpolish i en ljus och delikat vit nyans med en antydan till silverglitter som ger naglarna en ren och gnistrande look.
Färgen har ett elegant, nästan pärlemorskimrande skimmer som fångar ljuset på ett vackert sätt. Perfekt för dig som vill ha en subtil och glittrig look med en fräsch, ljus finish.
Egenskaper
- UV/LED-härdande gelpolish med krämig finish
- Fri från HEMA, Di-HEMA och TPO
- 100% vegansk och cruelty-free
- Långvarig finish i upp till flera veckor
Användning
Applicera Nailura Gel Polish 362 - Silver White Sparkle i 1-2 tunna lager över en baslack och härda varje lager under UV/LED-ljus i 30-60 sekunder. För bästa resultat rekommenderas att naglarna förbereds noggrant med Nail Prep och Primer Bonder före applicering och avslutas med Top Coat.
Innehåll:
10 ml
Acrylater-copolymer, Hydroxypropyl Methacrylate, Dimethicone, Silica, Bentonite, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, Mica, Ci 77891
Produkten innehåller akrylater, som kan orsaka allergiska reaktioner om de kommer i kontakt med huden. Det är viktigt att produkten endast appliceras på naglarna och att du undviker kontakt med hud och nagelband.
Om du ändå får gel på huden ska det tas bort omedelbart för att minimera risken för irritation eller allergi. Upprepad eller långvarig hudkontakt kan öka risken för allergiska reaktioner.
Om du upplever rodnad, klåda eller annan irritation ska du sluta använda produkten och kontakta läkare om symtomen kvarstår.
Förvaras oåtkomligt för barn och åtskilt från värmekällor. Får inte förtäras. Placera inte i direkt solljus.
