ECOOKING Powder Brush

1
1
1
Se alla produkter från ECOOKING & ECOOKING Makeup
Varunummer: 120012

ECOOKING Powder Brush är en mjuk och tät borste för mineralpuder och jämn applicering

ECOOKING Powder Brush är en tät och mjuk borste som är idealisk för applicering av mineralpuder. De syntetiska borststråna fördelar pudret jämnt och arbetar in produkten i huden med cirkulära rörelser. Borsten ger ett jämnt och naturligt resultat och kan anpassas för att uppnå önskad täckning. Använd ett lätt tryck för en naturlig look eller tryck in pudret i huden för en mer täckande effekt.

ECOOKING Powder Brush har ett stadigt plasthandtag och mjuka syntetfibrer som känns behagliga mot huden. Den är lämplig för daglig användning och passar perfekt till din mineralbaserade makeup.

Egenskaper

  • Idealisk för mineralpuder och löst puder
  • Ger både en lätt och en mer täckande finish
  • Mjuka, täta syntetiska borst
  • Fördelar produkten jämnt på huden
  • Lätt plasthandtag och bekväm användning

Användning

Applicera puder och arbeta in det i huden med cirkulära rörelser. Justera trycket för önskad täckning.


Innehåll: 1 st

Se alla produkter från ECOOKING & ECOOKING Makeup
Varunummer: 120012

Du kanske också är intresserad av

Rekommenderade produkter

Recensioner

Fri frakt över 499 kr

med DHL

30 dagars returrätt

30 dagars retur- och ångerrätt från den dag du mottager varan

Medlemsbonus

Du får bonus på dina köp hos oss

Kundservice

Kontakta oss på tfn: 08 - 403 001 90 eller på e-post: info@med24.se

Spara ännu mer på alla dina sunda inköp!

Prenumerera på vårt nyhetsbrev. Genom att registrera dig samtycker du till att vi får skicka information om rabattkoder, erbjudanden och nyheter relaterade till vårt sortiment via e-post. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke. Vi behandlar dina uppgifter i enlighet med vår personuppgiftspolicy.