Vita Liberata
Silky Dust Giant Powder Brush - 1 st
Vita Liberata Silky Dust Giant Powder Brush - stor, mjuk appliceringsborste för löst puder och brun-utan-sol
Vita Liberata Silky Dust Giant Powder Brush är en stor, mjuk puderborste som är utformad för att jämnt fördela löst puder över kroppen utan att smeta ut självbrunern. Borsten har en överdimensionerad kupolform och fina, syntetiska borst för enkel och exakt applicering. Den är särskilt lämplig som tillbehör till Vita Liberatas Silky Dust Drying Powder.
Borsten är tvättbar och återanvändbar. De syntetiska borststråna är skonsamma mot huden och tar upp pudret bra utan att lämna ränder eller ojämnheter. Handtaget ligger bekvämt i handen och gör borsten lätt att arbeta med, även på svåråtkomliga hudområden.
Egenskaper
- Överdimensionerad kupolform för jämn fördelning av löst puder
- Tillverkad av mjuka, syntetiska borst
- Lämplig för användning med Vita Liberata Silky Dust Drying Powder
- Tvättbar och återanvändbar
- Skonsam mot huden och lämnar inga ränder
Användning
Doppa borsten lätt i pudret och knacka försiktigt på borstens kant för att fördela det jämnt. Applicera i stora, cirkelrörelser över önskade hudområden. Rengör efter behov i ljummet vatten med tvål och låt lufttorka med borsten vänd nedåt.
Innehåll:
1 st
PNR Consultancy Ltd, 152 Office 9, SGN9030 Malta, orders@simplepurpose.co.uk