Faunakram
Hundsnacks med kyckling och räkor - 300 g
Faunakram hundsnacks med kyckling och räkor är välsmakande godis för alla hundraser
Faunakram hundsnacks med kyckling och räkor har en fantastisk smak och är utvecklat i samarbete med nutritionister och uppfödare för att säkerställa hög kvalitet. Detta läckra mellanmål är perfekt som belöning under träningen eller som en liten godbit till din hund. Det kan enkelt delas i mindre bitar, vilket gör det idealiskt för både stora och små hundar. Den naturliga smaken av kyckling och räkor är en hit hos många hundar.
Förpackningen är försedd med en praktisk återförslutningsbar dragkedja så att snacksen håller sig fräscha längre. Faunakram hundsnacks med kyckling och räkor är inte bara ett välsmakande mellanmål, utan också en praktisk lösning för hundägare som vill ge sin hund en liten godbit.
Egenskaper
- Hundsnacks med kyckling och räkor
- Utvecklad i samarbete med experter
- Lätt att dela upp i mindre bitar
- Lämplig för alla hundraser
- Återförslutningsbar förpackning håller snacksen fräscha
Användning
Använd som belöning mellan måltiderna. Minska matintaget efter behov. Se till att hunden alltid har tillgång till friskt dricksvatten.
Förvara på en sval och torr plats.
Innehåll: 300 g
Innehåll:
300 g
Kyckling (89,9%), Vegetabilisk stärkelse (5%), Räkor (3%), Glycerin (2%), Sorbitol (0,1%)